Veckoauktion den 7 januari 2008

  • Order by

  • 8194 Bojaner
    2 st, Kina, höjd: 21
    Sold: SEK 1800

    Sold den 7 januari 2008
  • 8377 Bok
    Sold: SEK 800

    Sold den 7 januari 2008
  • 8175 Bokhylla
    Sold: SEK 850

    Sold den 7 januari 2008
  • 8109 Lampbord
    Sold: SEK 2700

    Sold den 7 januari 2008
  • 8384 Lapptäcke
    Sold: SEK 850

    Sold den 7 januari 2008
  • 8133 Lavoar
    Sold: SEK 2100

    Sold den 7 januari 2008
  • 8406 Matta
    orientalisk, semi-antik Kina, 125x195
    Sold: SEK 1700

    Sold den 7 januari 2008
  • 8336 Matta
    orientalisk, Semi-antik Shirvan, 160x263 (slitage)
    Sold: SEK 2100

    Sold den 7 januari 2008
  • 8331 Matta
    Sold: SEK 300

    Sold den 7 januari 2008
  • 8371 Pastell
    Kjell Sörensen-Ringi 1964, "Komposition" 132x44
    Sold: SEK 700

    Sold den 7 januari 2008
  • 8248 Pastell
    L Smidt, Orientalisk motiv, 22 x 28
    Sold: SEK 100

    Sold den 7 januari 2008
  • 6031 Pastell
    Sold: SEK 2000

    Sold den 7 januari 2008
  • 8149 VASE
    Sold: SEK 3600

    Sold den 7 januari 2008
  • 8380 VASE
    Rörstrand, tidigt 1900-tal, höjd: 19
    Sold: SEK 1600

    Sold den 7 januari 2008
  • 8274 Vaser
    2 st, med figuriner
    Sold: SEK 1200

    Sold den 7 januari 2008